Header Image

My Baby Dolls

Hej! Satu heter jag, 35 år toppbloggare/influencer Min familj består av min man som är från Uruguay och våra åtta barn- Nicole 10 år, Vanessa 8 år, tvillingpojkarna Danilo & Jonathan 8 år (storasyster är 9 månader äldre) Olivia 5 år, Kevin 4 år, Celina 3 år Och Isabelle som föddes i oktober 2017. VÄLKOMNA in alla gamla och nya vänner! Tveka inte att lämna ett avtryck efter er <3 Det uppskattas! Vi finns också på INSTAGRAM: @mybabydolls KONTAKTA MIG: gonzalita@live.se ☆Mamma till 8 barn på 9 år☆

Barn hjälper barn- Majblomma 2018

Publicerad,

Majblommans största hjältar är barnen. Varje år under några veckor i april är tiotusentals skolbarn med och samlar in pengar till Majblomman och det är tack vare deras fantastiska jobb som vi tillsammans kan hjälpa barn som behöver ekonomiskt stöd.

I år säljer Jonathans klass majblommor och vi har varit ute och sålt flera, Jonathan tycker att det är jättekul att göra något för de som behöver hjälp, han är så stolt när han går och säljer.
Men nu tänkte jag hjälpa honom och ge det en extra push och fråga er om ni skulle vilja köpa majblomma av Jonathan ♡

Av de pengarna som samlas in går nästan allt direkt till Majblommans ändamål, det vill säga barn som lever i familjer där pengarna inte räcker till. Det kan handla om pengar för till exempel en cykel, glasögon, kläder och skor eller aktiviteter på sommarlovet. Majblomman kontrolleras av Svensk Insamlingskontroll och har 90-konto.

Här nedan kan ni se vad som säljs, samt priser 🙂


Är ni intresserade?
Hör gärna av er via mail gonzalita@live.se ELLER instagram direct @mybabydolls

Jag kan skicka majblomma till er men då tillkommer porto för 7 kr. Swish går bra.

Tusen TACK för hjälpen!

Kram/ Satu & Jonathan 🙂

4 Kommentarer

  1. Jenny Berndtsson

    Hej jag köper gärna ett klistermärke.

  2. Frimärken kostar 9 kr/st nu ?

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *