Header Image

My Baby Dolls

Hej! Satu heter jag, 35 år toppbloggare/influencer Min familj består av min man som är från Uruguay och våra åtta barn- Nicole 10 år, Vanessa 8 år, tvillingpojkarna Danilo & Jonathan 8 år (storasyster är 9 månader äldre) Olivia 5 år, Kevin 4 år, Celina 3 år Och Isabelle som föddes i oktober 2017. VÄLKOMNA in alla gamla och nya vänner! Tveka inte att lämna ett avtryck efter er <3 Det uppskattas! Vi finns också på INSTAGRAM: @mybabydolls KONTAKTA MIG: gonzalita@live.se ☆Mamma till 8 barn på 9 år☆

Who let the dogs out

Publicerad,


I lördags var den efterlängtade dagen för våran lilla virvelvind Vanessa. -Nämligen avslutningen på hennes dans med Funky Kidz.
Dagen till ära skulle alla vara uppklädda som hundar, så jag målade Bessa såhär 😀

Sen började det och hon var sååå duktig! Jag är så stolt över henne, hon kör sin egen väg och är inte rädd för något! Jätte stolt.
Jag höll på att grina vid avslutnings dansen, haha… 😀

Det bästa enligt alla barn var när Funkys kom och hälsade på och dansade lite. Det delades även ut diplom. 🙂
 
En väldigt stolt Vanessa!

Nu får vi se om hon vill fortsätta dansa eller om hon vill prova på något annat till nästa termin 🙂

8 Kommentarer

  1. Vilken söt hund 😉 och kul med avslutningsuppträdande.. Ska på Emmas gymnastik nästa helg.. 😉

  2. Det är roligt när de hittar något de gillar att göra !
    Min håller ”bara” på med sport… 😉

  3. Tack för en fin blogg. Nu är vi nyfikna på vad du skulle avslöja idag! 🙂

  4. Min Noomi hade avslutning på Funkykidz i Vinsta förra helgen till samma låt och var hund hon med

  5. Hej!

    Mina barn håller på med gymnastik. Tror det skulle passa dina tjejer, eller Vanessa bra. Min dotter började som 6-åring och är idag 9 år. Hon ligger på en hög nivå och tränar 4-dagar i veckan, men det behöver man såklart inte göra. Även min son håller på och tycker det är jätte roligt. En billig sport, då man inte behöver någon utrustning alls. Man tränar barfota. Vi behöver köpa träningsoverall när barnen började tävla, men det var allt.

  6. Grattis till Vanessa för ett lyckat uppträdande! Så söt hon blev som vovve 🙂 Fina Bessa.

  7. Va roligt hon har de, de lyser verkligen igenom henne 😀
    så söta barn du har, allihoppa 😀

  8. Vad fin hon blev lilla vovven Bessa. 🙂 Och en härligt glad bild på henne och Funky.
    Blir kul att se vad hon väljer att göra nästa säsong. 🙂
    Ha det bäst.
    Kram från Söderhamn

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *