Header Image

My Baby Dolls

Hej! Satu heter jag, 35 år toppbloggare/influencer Min familj består av min man som är från Uruguay och våra åtta barn- Nicole 10 år, Vanessa 8 år, tvillingpojkarna Danilo & Jonathan 8 år (storasyster är 9 månader äldre) Olivia 5 år, Kevin 4 år, Celina 3 år Och Isabelle som föddes i oktober 2017. VÄLKOMNA in alla gamla och nya vänner! Tveka inte att lämna ett avtryck efter er <3 Det uppskattas! Vi finns också på INSTAGRAM: @mybabydolls KONTAKTA MIG: gonzalita@live.se ☆Mamma till 8 barn på 9 år☆

Whats for dinner?

Publicerad,

wish girlÄnnu ett fynd från Wish!
Hur kan jag ha missat denna hemsida? 😀

Det kan dock vara lite klurigt med storlekarna, jag brukar alltid ta en eller t om två storlekar större. Ibland har det varit jätte stort och ibland bra redan nu. Det här var en storlek större, t-shirten var jätte bra- men byxorna är ganska tighta i midjan. Upplever ofta att det är just byxorna som är lite små i storlekarna.

Jag fick till några bra bilder på Celina ♡

barnkläderCelina barnkläder
Det är inte alls lätt att fånga henne på bild. Oftast helt omöjligt. Hon tar inte mina modellerings råd så bra, hahaha… Man får vara lite snabb och fånga henne i farten.

Är det här inte ganska typiskt?

barn i köket (8)
Rummen är fulla med leksaker, ändå är det andra saker som underhåller dom bäst?
Dom satt med våra kastruller och köksredskap hur länge som helst, ”lagade mat” och spelade med trummor och till slut hade dom världens orkester där inne….

barn i köket (7)barn i köket (2)barn i köket (3)
Whats for dinner?barn i köket (5)barn i köket (1)DSC00560babygirl

Tjohoo det är fredag idag!
OCH så börjar höstlovet också- kan det bli bättre??


3 Kommentarer

  1. men alltså ärligt, hur fina ungar har du? Jättefina byxor!!! så söta kaninerna

  2. Här är det sista skoldagen idag också. Ska bli skönt med lite lov, men jag ska upp till skolan och Izabella måste följa med mig. Sen får vi se vad de stora ska göra. Förmodligen åka till farmor eller nåt. Vi får se.
    Har examination nästa torsdag och vi måste träna nästa vecka.
    Ska snart köpa present till Izabellas kompis och så handla till middagen ikväll.

    Ha en bra helg. Kram

  3. Jag har också hittat Wish alldeles nyss.Kanonroliga saker allt mellan himmeel och jord o billigt!Köpt lite julklappar och födelsedagspresenter… Oops visste inte om det där om deras storlekar… Hoppas kläderna är inte för små kan ju inte prova presenter i förväg 🙁 Jättefina byxor på er sötisar

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *