Header Image

My Baby Dolls

Hej! Satu heter jag, 35 år toppbloggare/influencer Min familj består av min man som är från Uruguay och våra åtta barn- Nicole 10 år, Vanessa 8 år, tvillingpojkarna Danilo & Jonathan 8 år (storasyster är 9 månader äldre) Olivia 5 år, Kevin 4 år, Celina 3 år Och Isabelle som föddes i oktober 2017. VÄLKOMNA in alla gamla och nya vänner! Tveka inte att lämna ett avtryck efter er <3 Det uppskattas! Vi finns också på INSTAGRAM: @mybabydolls KONTAKTA MIG: gonzalita@live.se ☆Mamma till 8 barn på 9 år☆

Viiilken dag som helst nu?

Publicerad,

bloggen (143)
OK, okej, okej. Nu har jag trott att min lilla minsting, Lucky # 7 ska få en tand preeciiiiiis när som helst nu i ca. 6 månader Smiley
Men alltså som hon har dreglat det där halvåret, helt galet! Vad annars kan det vara, har jag tänkt. Men inget har dykt upp.
Nu har hon inte dreglat som en bulldog på några veckor, haha. Men så skönt att slippa byta body/tröja på henne stup i kvarten.

Men idag så sa jag det igen, till min mamma, det som hon hört mig så många säga. ”Jag tror faktiskt att hon ska få en tand när som helst nu.” 😀 Och så började vi båda asgarva. Yeah right. Men just idag är ju hennes tandkött svullet och helt vitt. Ni ser ju det på bild här ovan, på vänster sida? Any day now. Right? 😉

bloggen (88)
bloggen (92)
Kevin ska fixa till sitt hår…

bloggen (84)

Jahop det är alltså fredag idag. Jag har städat, tvättat, plockat- same same. Jag har också hunnit med att träna och sedan tog jag och småttingarna ett bad och lekte sedan i Olivia & Celinas rum.

Gobullen spexar lite. 😀

bloggen (130)bloggen (129)
Ni två. Mina bebisar. ♥ ♥

bloggen (160)bloggen (149)
Såhär ser lill Chula ut när hon är trött, då är det dags att natta kudde.

bloggen (165)

Jag satt och knäppte massor av kort idag inne i rummet som jag ska visa senare. Tycker så mycket om att ta bilder på dessa två.
Celina är en given foto modell då hon inte kan smita iväg när jag tar fram kameran, som hennes syskon kan göra 😉 Moahahhaa…
Kevin bryr sig inte heller att jag knäpper kort, han är väl van. 🙂

7 Kommentarer

  1. Nej nu tror jag inte att vi behöver vänta länge till på den omtalade tanden. På vissa barn bara ploppar de upp utan att de visar några tecken på det medan andra är irriterade av sina väldigt länge. Det här måste nog vara i längsta laget.

  2. mummu till mybabydolls.se

    Okey.. nu ser det facktiskt ut att tänderna är på gång.. hih
    va vi har väntat på …:) ♡♡

  3. Vilka underbart söta barn. Visst är det ett litet ”risgryn” som snart tittar fram 🙂

  4. Celina är ju så otroligt lik Vanessa!! Ha en trevlig helg=)

  5. Gud så lik Celina är Vanessa!!!!

  6. Haha! Som jag precis skrev innan. Anton gör EXAKT samma sak här hemma, står på huvudet för att försöka spexa och få mig att skratta. Speciellt när han har fått en tillsägelse, dååå vill han få mig att gapskratta 😉 hihi

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *