Header Image

My Baby Dolls

Hej! Satu heter jag, 35 år toppbloggare/influencer Min familj består av min man som är från Uruguay och våra åtta barn- Nicole 10 år, Vanessa 8 år, tvillingpojkarna Danilo & Jonathan 8 år (storasyster är 9 månader äldre) Olivia 5 år, Kevin 4 år, Celina 3 år Och Isabelle som föddes i oktober 2017. VÄLKOMNA in alla gamla och nya vänner! Tveka inte att lämna ett avtryck efter er <3 Det uppskattas! Vi finns också på INSTAGRAM: @mybabydolls KONTAKTA MIG: gonzalita@live.se ☆Mamma till 8 barn på 9 år☆

Valborgsmässoafton 2017

Tänkte skriva hej måndag och en ny vecka kickat igång, men det var ju igår det 😀
Hej vänner, tisdag idag!
Något som irriterar mig är att inte få ut alla inlägg i kronologisk ordning, jag har fortfarande del 2 av bröllop, valborg, Celinas födelsedag och allt det andra som ska ut här. Jaja, ni får stå ut med att några inlägg kommer lite senare helt enkelt, jag ska jobba på så snabbt jag kan 🙂

Alltså tänk att det är maj månad redan! Månaden då allt blommar upp, gräset blir grönt och träden får sin färg tillbaka.
Hur underbart är inte det? Jag tänkte faktiskt tvätta våra vinterjackor och lägga undan dom. Får köra med fleece och skaljacka till barnen.

Valborgsmässoafton i söndags, men först var det dags för träningar. Andres var tvungen att jobba så jag drog iväg alla barnen till träning nummer 1- Danilo & Jonathans fotbollsträning. Fy helsinki vad ont i ryggen jag hade, hade gjort någon hastig rörelse några dagar innan och varje steg med vänsterben kändes som knivhugg i svanken. Men det var bara att bita ihop 😉 Puua mötte upp oss och hängde med.
Sen var det dags att gå hem och byta om till något varmare och gå till Nicoles handbollsträning som skulle vara utomhus. Bara hon som dök upp där så det vart inställt…. Vi passade på att leka i Gropen en stund innan vi gick hem och lagade lunch.

Valborgsmässoafton (11)Valborgsmässoafton (9)Valborgsmässoafton (7)Valborgsmässoafton (10)Valborgsmässoafton (8)Valborgsmässoafton (6)Valborgsmässoafton (5)Valborgsmässoafton (4)Valborgsmässoafton (3)Valborgsmässoafton (2)Valborgsmässoafton (1)

Så har det varit Valborg, har ni varit och tittat på majbrasan?
Vi klädde på oss varmt och åkte iväg.
Mötte upp Mummu & Pua, syrran, hennes kille, Patrik och barnen och vänner och kikade tillsammans.

Valborg (6)Valborg (5)
Grattis till systerson Dewin som fyllde två hela händer denna dag!Valborg (4)Valborg (3)Valborg (2)Valborg (10)Valborg (9)Valborg (1)Valborg (8)
Valborg (7)
Det var den Valborgsmässoafton. 🙂

2 Kommentarer

  1. Grattis till 8:an först och främst! Så kul att följa dig.
    Ang din rygg kan jag rekommendera en naprapat. De stretchar och tänjer på muskler som fått ont!
    Jag trodde att jag hade foglossning med 5:an men det visade sig vara stela muskler. Om jag sträckt mig och fått ryggskott eller liknande går jag till naprapat och blir som ny igen.
    OBS! Blanda inte ihop naprapat med kotknackare, det är inte samma sak. Naprapat stretchar dina muskler. Stela muskler kan kännas väldigt smärtsamt.
    Kram på er!!!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *