Header Image

My Baby Dolls

Hej! Satu heter jag, 35 år toppbloggare/influencer Min familj består av min man som är från Uruguay och våra åtta barn- Nicole 10 år, Vanessa 8 år, tvillingpojkarna Danilo & Jonathan 8 år (storasyster är 9 månader äldre) Olivia 5 år, Kevin 4 år, Celina 3 år Och Isabelle som föddes i oktober 2017. VÄLKOMNA in alla gamla och nya vänner! Tveka inte att lämna ett avtryck efter er <3 Det uppskattas! Vi finns också på INSTAGRAM: @mybabydolls KONTAKTA MIG: gonzalita@live.se ☆Mamma till 8 barn på 9 år☆

They see us rollin

Publicerad,

Tack för alla gratulationer på Celinas födelsedag, så himla fint av er att tänka på henne!?

Lång helgen kom och gick, man vet knappt vad det är för dag. Ingen majbrasa blev det i år, känns som att dagarna bara flätar in på varandra?

Idag tog jag med mig barnen ut på promenad, till lekparken. Tidigare hade Andres meckat och fixat med allas cyklar så Olivia, Danilo & Jonathan ville cykla dit istället. Kevin lärde sig att cykla förra sommaren, men han vill inte cykla. Han tycker att det är läskigt, så det måste vi öva på mer, denna sommar vill Celina lära sig att cykla också, så det ska vi göra.

”They see us rollin” ??

Vi träffade våran granne med barn i parken, så det blev lite prat och barnen lekte och sen fortsatte vi promenera. Barnen hjulade på gräset medans himlen blev allt mörkare och mörkare.

Haha, kolla Isabelle ??

En regndroppe. Två, tre… Lika bra att sätta regnskyddet på vagnen- och plötsligt var det som att himlen satte på en dusch på oss, det bara öste ner! Och kallt var det också så vi vände hem, helt genom blöta. Det är mysigt med riktig regnoväder- men då vill man ju helst vara inomhus, med lite tända mysljus och så… ?

Resten av dagen har varit lugn, vi badade när vi kom hem och har bara varit på hemmaplan.

Imorgon är det skola igen så nu ska jag plocka fram kläder inför morgondagen.

Hur mår ni?

Vad har ni haft för er i helgen?

Förresten, glöm inte att ni fortfarande kan använda er av min rabattkod SATU20 hos Kids Brand Store om ni vill uppdatera barnens vår/sommar garderober lite ?

Ni får 20% rabatt på alla nyheter och allt i ordinariepris med min kod. Så passa på, koden gäller till 12/5! ?

Jag tänkte beställa lite till mina stora tjejer denna gång ?

2 Kommentarer

  1. Härligt aktivt gäng du har. 🙂 Och Isabelle var det första jag såg på bilden, skön stil! 😀 Rekommenderar verkligen att köpa springcykel till de minsta, går på ett par minuter sedan att cykla på stor cykel då de övat balansen på springcykeln. 🙂

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *