Header Image

My Baby Dolls

Hej! Satu heter jag, 35 år toppbloggare/influencer Min familj består av min man som är från Uruguay och våra åtta barn- Nicole 10 år, Vanessa 8 år, tvillingpojkarna Danilo & Jonathan 8 år (storasyster är 9 månader äldre) Olivia 5 år, Kevin 4 år, Celina 3 år Och Isabelle som föddes i oktober 2017. VÄLKOMNA in alla gamla och nya vänner! Tveka inte att lämna ett avtryck efter er <3 Det uppskattas! Vi finns också på INSTAGRAM: @mybabydolls KONTAKTA MIG: gonzalita@live.se ☆Mamma till 8 barn på 9 år☆

Specialist mödravården…

Publicerad,

Imorse efter att ha lämnat barnen på dagis åkte jag och Andres till Huddinge specialist mödravården.
Anledningen var att jag fick en liten blödning igår (igen) och så har jag haft lite jobbigt med stickningar och andra känningar också.

Först kopplades jag i en CTG kurva, för första gången med denna bebis.

Och sen var det läkarkontroll. Fick lämna urinpron och sen tog dom en massa odlingar.
Ett tag när det var 3 personal därinne hann jag bli lite rädd att något var fel och att dom skulle säga till mig att jag måste bli inskriven, men så var det alltså inte.

Allt såg bra ut!
Dom vet inte vart blödningen kommer ifrån, men bebis mår bra och min tapp är lång och stängd.
Dom sa att min medicin har funkat bra på mig, för nu var tappen t o m LÄNGRE än vad den var när dem mätte den första gången! Wohoo!!!

Nu kan man pusta ut!
Otroligt tyngande att behöva oroa sig för att något är fel!

Nu ska vi hämta barnen från dagis och sen ska vi på glasögonjakt.
Denna gång för Nicole.

Over and Out.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *