Header Image

My Baby Dolls

Hej! Satu heter jag, 35 år toppbloggare/influencer Min familj består av min man som är från Uruguay och våra åtta barn- Nicole 10 år, Vanessa 8 år, tvillingpojkarna Danilo & Jonathan 8 år (storasyster är 9 månader äldre) Olivia 5 år, Kevin 4 år, Celina 3 år Och Isabelle som föddes i oktober 2017. VÄLKOMNA in alla gamla och nya vänner! Tveka inte att lämna ett avtryck efter er <3 Det uppskattas! Vi finns också på INSTAGRAM: @mybabydolls KONTAKTA MIG: gonzalita@live.se ☆Mamma till 8 barn på 9 år☆

SOL, GLASS & BAD ♥

Publicerad,
God kväll!
Så underbart väder det är ute idag, och fortfarande också! Helt toppen!
Vi kom hem en timme sen, badade åt kvällis och nu ligger barne på soffan och tittar på film. Ser ut som att dom slocknar vilken stund som helst.
 
Idag har vi gått hem till Mummu & Puua. Dom själva var inte hemma, så vi åt lunch på altanen som jag tagit med och så fyllde vi poolen och badade.
 
Strax därefter kom syrran med barnen, och sen även Mummu som hade köpt med sig glass med jordgubbar.
Efter att ha badat hela dagen kom Puua hem, och hoppade i poolen han också.
Tack Puua för maten du bjöd på! 
 
Här kommer lite bilder från idag!
 
Jag & barnen i poolen 🙂
Mummu tog bilderna och den här var den enda jag kunde bjuda på för hon hade ett finger på linsen i varje bild! Haha..
 
 
Bild på syrran och barnen också
 
 
Glass paus!
 
Mina sötnosar 
 
Här dök Puua i 🙂
 
Nu har Jonathan och Olivia slocknat, undrar vilken tid dem har planerat att vakna imorgon….?
 
Hur har ni det? Njuter ni av det fina vädret?
 
Vill också passa på att gratulera min vän Taru med familj för tillökningen i familjen.
Välkommen till världen lilla Maya! 
 
 
 

3 Kommentarer

  1. Hej, funderar om du ens smörjer in dina barn med solkräm? Tycker alla dina barn börjar bli väldigt bruna, och det kan väl inte vara så bra för dem?

  2. Vadå, om du ens smörjer dina barn…. självklart att hon gör Lina. !!!!

  3. Okunnigt kan man bara säga om den kommentaren!! Jag smörjer å smörjer både mig själv och mina barn med solskyddsfaktor 50 och lika fullt så är vi väldigt bruna! 1: vi har väldigt mycket pigment! 2: vi är ute väldigt mycket!!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *