Header Image

My Baby Dolls

Hej! Satu heter jag, 35 år toppbloggare/influencer Min familj består av min man som är från Uruguay och våra åtta barn- Nicole 10 år, Vanessa 8 år, tvillingpojkarna Danilo & Jonathan 8 år (storasyster är 9 månader äldre) Olivia 5 år, Kevin 4 år, Celina 3 år Och Isabelle som föddes i oktober 2017. VÄLKOMNA in alla gamla och nya vänner! Tveka inte att lämna ett avtryck efter er <3 Det uppskattas! Vi finns också på INSTAGRAM: @mybabydolls KONTAKTA MIG: gonzalita@live.se ☆Mamma till 8 barn på 9 år☆

Ny vecka tar sin början

Publicerad,
Så var helgen förbi och järngänget är åter på dagis.
Ca. 2-3 veckor kvar nu bara tills dom har ett långt härligt sommarlov!Smiley
 
Det började med bråk när vi skulle klä på oss imorse. Vanessa ville inte ha sin mössa på sig för när hon tar av sig den så förstör den hennes frilla… hon tjurade och låg på golvet på dagis en stund och var arg över situationen.
Hon och kompisen Frida hoppade i alla vattenpölar som fanns på gården och innan jag ens hunnit därifrån så var hela hon full med lera och geggavatten (hår, ansikte, ytterkläderna- rubbet!) och jag fick torka av hennes glasögon 3 gånger innan jag kom därifrån. 
 
Tokfian imorse:
 
Ja ni ser att hon är lite av en linslus…
Hon blev arg imorse också för att hon själv hade lagt sina mynt nånstans och 5 minuter senare kom hon inte ihåg vart, så det blev lite kalabalik där pga det också innan hon kom ihåg vart hon lagt dom… Cheezez.. Smiley
 
Natten var inte den bästa. Danilo drömde mardrömmar så jag fick sitta och trösta honom.
03:14 vaknar jag och hör Danilo & Jonathans röster och jag tror att det är morgon. Jag kollar klockan- 03:14 !!!
Are you kidding me! Dom har tänt taklampan i sitt rum och ligger på golvet bland hela billådan fullt med bilar utspritt på golvet och leker för fullt!  Smiley
 
 
Vill passa på att gratulera 2 vänner som fyllde år i helgen- Min äldsta och bästa vän Joel (<— Jopo) som jag känt sedan jag var 2-3 år fyllde 30 år i lördags!
 
Och en nyvunnen vän/bloggkollega if you may say- Natali som fylle år i fredags!
Hon bjöd hela våran familj på grillfest men vi kunde inte 🙁 Grattis Natali till husköpet också!
På hennes blogg kan ni läsa om hennes vardag, samt om en massa inredning!
www.natalis.se
 
 

 
 

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *