Header Image

My Baby Dolls

Hej! Satu heter jag, 35 år toppbloggare/influencer Min familj består av min man som är från Uruguay och våra åtta barn- Nicole 10 år, Vanessa 8 år, tvillingpojkarna Danilo & Jonathan 8 år (storasyster är 9 månader äldre) Olivia 5 år, Kevin 4 år, Celina 3 år Och Isabelle som föddes i oktober 2017. VÄLKOMNA in alla gamla och nya vänner! Tveka inte att lämna ett avtryck efter er <3 Det uppskattas! Vi finns också på INSTAGRAM: @mybabydolls KONTAKTA MIG: gonzalita@live.se ☆Mamma till 8 barn på 9 år☆

Jippie, vagnen är såld!

Publicerad,

Jippiiie!
Nu har vi sålt även den andra dubbelvagnen! Så nu har vi endast en vagn kvar, och mycket mera plats. Skönt!
Gav med henne även en rosa badbalja.

Jag försöker få alla mina busungar att sova just nu. Nicole sitter på soffan och tittar på TV medans jag har fått springa ut och in med vanessa till hennes rum sisådär 28465440 gånger. Jag tror att hon äntligen har gett upp nu. Grabbarna har sovit sen en tid tillbaka, där är det aldrig några problem.

Imorse kom vår bovärd Micke hit och fixade avloppen i köket. Det var helt stopp där! Fast vi har försökt rensa själva, och t om köpt en avloppsrensning så har inget funkat. Men nu gör det de!
Inte konstigt att det har luktat illa från köket… Men nu är det fixat.

Nu ska jag fixa tvätten, jag har precis tvättat alla kuddfodraler till soff kuddarna för dem hade allt möjligt klet och kladd på sig.

Idag är det pokerturnering för grabbarna, så jag ska hitta på något kuligt med barnen.
På kvällen ska vi iaf mysa hemma, vi köpte en massa gott till oss igår

Snart kommer nog han (Andres) hem från jobbet, men bara för att snart gå igen, turneringen börjar tidigt idag.
Jag lär ju skriva mera ikväll, när barnen sover och jag är uppe själv…

Chao, nu ska jag sätta mig ner vid köksbordet och plocka fram pennor och papper till Nicole. Själv ska jag skriva upp allas födelsedagar på min nya almanacka! 

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *