Header Image

My Baby Dolls

Hej! Satu heter jag, 35 år toppbloggare/influencer Min familj består av min man som är från Uruguay och våra åtta barn- Nicole 10 år, Vanessa 8 år, tvillingpojkarna Danilo & Jonathan 8 år (storasyster är 9 månader äldre) Olivia 5 år, Kevin 4 år, Celina 3 år Och Isabelle som föddes i oktober 2017. VÄLKOMNA in alla gamla och nya vänner! Tveka inte att lämna ett avtryck efter er <3 Det uppskattas! Vi finns också på INSTAGRAM: @mybabydolls KONTAKTA MIG: gonzalita@live.se ☆Mamma till 8 barn på 9 år☆

Jag ♥ min Docka

Publicerad,

Tänk att denna docka fyller 5 år om 23 dagar!
Dags att börja planera inför hennes kalas med andra ord?
Jag funderade om vi kunde hyra Mummu & Puuas lokal… eller så är vi bara här hemma. För Andres ville att vi skulle ha ett kalas för hennes kompisar + min familj och ett kalas då vi firar henne i Fittja hos Abuela & Abuelo med grillning osv med den sidan av familjen. Mys med grillfest! 
Först ska vi välja dag för kalaset och sedan gästerna  Den här gången ska jag se till att få ut inbjudningskorten i tid!
Med grabbarna hann jag ju inte skicka några, så det var bara ett SMS med inbjudan, hihi…
 
Och sen ska det planeras inför Olivias dop också. När ska vi ha den? Mycket firande och kalasande nu med andra ord…

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *