Header Image

My Baby Dolls

Hej! Satu heter jag, 35 år toppbloggare/influencer Min familj består av min man som är från Uruguay och våra åtta barn- Nicole 10 år, Vanessa 8 år, tvillingpojkarna Danilo & Jonathan 8 år (storasyster är 9 månader äldre) Olivia 5 år, Kevin 4 år, Celina 3 år Och Isabelle som föddes i oktober 2017. VÄLKOMNA in alla gamla och nya vänner! Tveka inte att lämna ett avtryck efter er <3 Det uppskattas! Vi finns också på INSTAGRAM: @mybabydolls KONTAKTA MIG: gonzalita@live.se ☆Mamma till 8 barn på 9 år☆

Handla aldrig hungrig…

Publicerad,

Alltså man ska aldrig gå och handla när man är svinhungrig.
Jag gjorde det misstaget idag och handlade det ena onyttiga efter det andra. Godis, choklad… glass…
Ja vi handlade naturligtvis inte bara onyttigheter, det blev naturligtvis storhandling med allt som behövs för en storfamilj att fylla på i kyl och frys.

Celina tröttnade på att sitta i vagnen så hon fick gå i affären lite.

coopforum
Jag kan inte få nog med att titta på när hon går, en sån där liten människa. Love it!
Det här är så speciellt. Jag är så stolt över henne, min lilla Chulina.

coopforumhaningecoop forum
Vi åt middag när vi kom hem, mina syskonbarn Emma och felicia var med oss, och efter maten var jag inte längre sugen på något av det onyttiga som vi köpte. Dom ligger kvar i skåpen. Istället blev det vattenmelon till myset, så gott!

Imorgon ska vi ställa klockan igen och gå upp tidigt för att åka till Furuviks VIP-blogg premiär för året. Vi var där förra året också och barnen tyckte att det var kul. Jag har packat skötväskan med nödvändigheten och nu hoppas jag på fint väder. 😉

Natti Natti allihopa.

7 Kommentarer

  1. Värsta som finns att handla hungrig,det åker ner så mycket mer i vagnen än vad som var tänkt 😀

  2. Åh va kul! Då ses vi imorgon ?❤️

  3. Kul med Furuvik! 🙂 Glöm inte att lägga med ett ombyte åt alla i bilen så slipper man det trista med att sitta i blöta kläder hela vägen hem! Och regnkläder o regnskydd till vagnen! Hoppas ni får bättre väder än dom visat… 🙂 Sen kan ni ta omvägen förbi mig o hälsa på, är ju bara typ tio mil därifrån. 😀 Kram från Söderhamn

  4. Ha det så kul i Furuvik o hoppas att ni får tur med vädret
    Kram från Skåneland

  5. Haha visst är det så! Gör samma misstag ofta! Då blir det dyrt 🙂

  6. Haha, så där ser vår matvagn ut också! Man handlar på listan och så blir det superfullt och inget mer får plats. Då får man ta resten nästa gång!! Det blir ALLTID fullt!!

    Ha det underbart i Furuvik!
    Kram
    http://blogg.loppi.se/mammalinda/

  7. Nu har jag röstat på din fina familj och blogg i Babyshops Babyblogg tävling!
    Kram
    http://blogg.loppi.se/mammalinda/

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *