Onsdag igen och vi har kommit en vecka längre in i graviditeten!
Eftersom jag troligen kommer att få igångsättning beviljat så betyder det att ”Lucky # 7” kommer att födas i vecka 37 + 0 vilket i sin tur betyder att hon är här om 12 veckor!
Såhär ser trötta jag och magen ut idag:
Jag sitter här med mina apelsin klyftor och försöker få i mig lite C-vitamin
Idag har jag varit på MVC (mer om det sen) Olivia & Kevin ligger och sover nu så jag tänkte passa på att göra likadant
Vissa dagar får man verkligen passa på att göra det, och just nu går mina ögon i kors.
Och så behöver jag lite (<— mycket!) skönhetssömn också
Vi hörs mer sen
XXX OOO/ Satu
Vad funderar ni på för namn? Kan inte du göra en ”lista”?
Vore kul!
Så fin du är!
Låter underbart! Och du är super fin!
Idag var jag på mitt första RUL och det var en speciell känsla. Ena stunden ville jag bara spy och åka hem av nervositet och oro medan jag i den andra stunden kände enorm lycka och glädje över att få se och höra att allt var bra, hade kunnat legat där i flera timmar och bara kolla på mitt lilla liv. <3
Blev också framflyttad till 1 juli istället för 5 juli vilket kändes kul, så imorgon har jag gått 20 fulla veckor. Allt känns så bra, man smälter än alla intryck men jag är så tacksam för att allt är bra där inne hos min liten.