Header Image

My Baby Dolls

Hej! Satu heter jag, 35 år toppbloggare/influencer Min familj består av min man som är från Uruguay och våra åtta barn- Nicole 10 år, Vanessa 8 år, tvillingpojkarna Danilo & Jonathan 8 år (storasyster är 9 månader äldre) Olivia 5 år, Kevin 4 år, Celina 3 år Och Isabelle som föddes i oktober 2017. VÄLKOMNA in alla gamla och nya vänner! Tveka inte att lämna ett avtryck efter er <3 Det uppskattas! Vi finns också på INSTAGRAM: @mybabydolls KONTAKTA MIG: gonzalita@live.se ☆Mamma till 8 barn på 9 år☆

Familjen One Piece

Publicerad,

Älskar one-piece på barn. (Eller jumpsuit som det också heter)
Speciellt under vinterhalvåret, då det är så enkelt att sätta på one-piecen på sina vanliga kläder/strumpbyxor och på med overallerna.
De där som de 4 äldstsa har har dom haft i två år, men det funkar ju fortfarande 😀
Olivia fick sin i somras med börjar bli lite tight och Kevin har hur många som helst- i fel storlek.
Den där är nog den enda han har som fortfarande funkar 😀


Funkade bra att ha i åkpåsarna 🙂

Roligt att glida på isen. 🙂
Jonathan gjorde snö, ehh jag menar frost änglar Smiley
Så glada när det var frost på marken- Tänk er glädjen när dom vaknar upp och hela marken är täckt med massor med snö! 🙂

Gubbarna i lådan 😀

Längtar ni till snö?

5 Kommentarer

  1. Vi äskar one piecar och vi längtar efter snö! Här i Skåååne:)

  2. Jag längtar efter både sol och snö;)är less på detta gråväder nu.Jag fullkomligt älskar onepiece bor i det här hemma om kvällarna,tyvärr är mina barn inte lika glada i dem:)ha en fin tisdag med alla dina barn:)

  3. För barnens skull längtar jag tills det blir snö, alla ungar älskar ju snö och de blir ju så glada när den första snön kommer! Sen blir det ju så mycket ljusare med snö! Men jag är inget stort fan av snö annars! Du då? 🙂 Hoppas du haft en fin dag!

  4. barnen här längtar oxå till snön kommer ,men inte jag jo om det ligger kvar och inte blir en massa slask för de kan jag vara utan.
    vilken härlig bild på gubbarna i lådan 🙂

  5. Har själv en one piece älskar den!
    här länktar vi oxå till snön, eller ja helst hade ja velat ha sommar 😉
    men ska de endå vara vinter vill ja ha snö 😀 trött på lera o skit nu…
    sen e de mkt roligare o busa i snön tsm med min hund 🙂

    o en grön (lerig/grå) jul e ju inge kul…

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *