Header Image

My Baby Dolls

Hej! Satu heter jag, 35 år toppbloggare/influencer Min familj består av min man som är från Uruguay och våra åtta barn- Nicole 10 år, Vanessa 8 år, tvillingpojkarna Danilo & Jonathan 8 år (storasyster är 9 månader äldre) Olivia 5 år, Kevin 4 år, Celina 3 år Och Isabelle som föddes i oktober 2017. VÄLKOMNA in alla gamla och nya vänner! Tveka inte att lämna ett avtryck efter er <3 Det uppskattas! Vi finns också på INSTAGRAM: @mybabydolls KONTAKTA MIG: gonzalita@live.se ☆Mamma till 8 barn på 9 år☆

En glimt av Vanessas Rum

Publicerad,
Här får ni en glimt av Vanessas rum:
 
Hon har flera såna där hus (står på byrån) men hon leker aldrig med dem! Nicole brukar ta dom till sitt rum och leka med dom, fast hon har egna också. Vanessa gillar mest att spela på sin gitarr, rita och öva på att skriva, pyssla och sina böcker med de förbaskade klistermärkena.
 
Olivia gillar att vara inne i sina syskonsrum och röja. Hon brukar dra ut den där lådan som finns under Vanessas säng och på så vis klättra upp på sänge och titta ut genom fönstret.
Nu har även vanessas lampfot mystiskt gått sönder. Fattar inte! Den blev helt sne på toppen där man sätter fast glödlampan och den gr inte att skruva på den heller. 
Imorse hängde lampan där med sladdar ute och allt. Livsfarligt ju… men så är det väl när man köper lampfot på Rusta för 39 kr. Jag trodde att jag gjorde en kap… 6 st köpte jag och alla är trasiga på samma sätt.

8 Kommentarer

  1. Trist när saker inte håller. Tycker du ska reklamera.

  2. Era barn har sån ordning i sina rum. Lagom med leksaker liksom. Rensar ni ur ofta eller?

  3. Så fint 🙂

  4. Vilken underbar text på väggen! 🙂

  5. Åh vad fint! 😀

  6. Robex Lundgren

    söta barn

  7. felicia - film/serier

    fint

  8. Efji.se - en blogg om tv-serier & film

    fint

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *