Header Image

My Baby Dolls

Hej! Satu heter jag, 35 år toppbloggare/influencer Min familj består av min man som är från Uruguay och våra åtta barn- Nicole 10 år, Vanessa 8 år, tvillingpojkarna Danilo & Jonathan 8 år (storasyster är 9 månader äldre) Olivia 5 år, Kevin 4 år, Celina 3 år Och Isabelle som föddes i oktober 2017. VÄLKOMNA in alla gamla och nya vänner! Tveka inte att lämna ett avtryck efter er <3 Det uppskattas! Vi finns också på INSTAGRAM: @mybabydolls KONTAKTA MIG: gonzalita@live.se ☆Mamma till 8 barn på 9 år☆

Disney On Ice

Publicerad,

Det var tjejernas överraskning som jag skrev om igår  och det var toppen!
Igårkväll sa Anna att dem ska på Disney On Ice, så vid midnatt knappade jag hem biljetter till oss!
Hade helt glömt bort det!
Idag innan vi skulle åka berättade vi för tjejerna, och dem blev jätte glada att få gå till Globen och titta på Musse & Mimmi och alla andra!
Vi träffade upp brorsan, Anna, Emma & sebastian vid McDonalds i Globen och åt där innan vi gick vidare.
Sen köpte vi såklart popcorn och nån leksak därifrån.

Tjejerna satt och var helt fascinerade av showen och klappade händerna och jublade, dom hade jätte kul.
Andra halvan fick Bessa myror i röven och ville inte riktigt bara sitta still. Men de gick bra ändå.

Till slut hittade vi tomma platser! Det var kaos på McDonalds, alla hade tydligen samma idé som vi…
Sötnosarna Nicole & Emma

Nicole valde en Mimmi figur från Disney affären..

…Och Vanessa ville ha en lysande, snurrande prinsessa!

Dessa Musse hattar är till grabbarna!

Showen börjar!

Fascinerade tjejer…

Jag och en trött Bessa!

Det var jätte kul, speciellt när man såg hur mycket barnen uppskattade det.
Klockan var ganska mycket när vi kom hem, här hemma hade Mummu gjort iordning badvatten till oss.
Kiitos mamma!
Vi fick kämpa med att hålla tjejerna vakna under bilresan hem. När vi kom hade Mummu gjort iordning badvatten till oss, så det var bara att hoppa i! Det var verkligen ett måste för tjejerna var så kladdiga efter all sockervadd, popcorn, dricka och allt annat dom proppade i sig.

Tack Stefu & Anna och barnen för sällskapet!
Och miljoner tack till världens bästa mamma/mummu som alltid ställer upp för oss!
Vi visste att grabbarna skulle ha det jätte bra hemma med dig!
Du är en ängel!
Och tack till Andres som tog oss dit!

Jag känner mig helt slut nu.
Idag kom Puua med Felicia, Dewin och Emma hit. Fullt hus! Dewin är inte världens lugnaste, så han sprang runt som en yrväder och slogs med sitt ”svärd” och attackerade alla. Haha….

Nu ligger Andres och tittar på hockey- Sverige mot Ryssland, och barnen sover…
Jag hör hur chokladen ropar på mig igen från skåpet…. hmm… ska jag?

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *