Header Image

My Baby Dolls

Hej! Satu heter jag, 35 år toppbloggare/influencer Min familj består av min man som är från Uruguay och våra åtta barn- Nicole 10 år, Vanessa 8 år, tvillingpojkarna Danilo & Jonathan 8 år (storasyster är 9 månader äldre) Olivia 5 år, Kevin 4 år, Celina 3 år Och Isabelle som föddes i oktober 2017. VÄLKOMNA in alla gamla och nya vänner! Tveka inte att lämna ett avtryck efter er <3 Det uppskattas! Vi finns också på INSTAGRAM: @mybabydolls KONTAKTA MIG: gonzalita@live.se ☆Mamma till 8 barn på 9 år☆

Another party ☑

Måndag idag och det betyder att snaaaart har vi sommarlov! Nästan så att vi räknar timmar nu.

Tusen tack för alla gratulationer, ni är så snälla!

Igår var vi och firade barnens kusin Sergio som fyllde år.
Sommar för mig betyder att umgås, ta det lugnt och hänga med familj, släkt och vänner. Naturligtvis också sol, bad och massa andra mysiga äventyr.

Igår hade Abuelo tagit fram poolen så barnen kunde plaska. Sooom Isabelle plaskade! Barnen lekte nån lek i vattnet och baby Belle var helt med på det och skrek och tjoade hon också.
Vi åt gott och bara var. Så himla vacker kväll var det också så vi gick ner till sjön för att se på när stora kusinerna med flickvänner och barnens storebror åkte vatten scooter. Twinsen och Vanessa vågade sig på att åka också.
Det blev lite sura miner när vi sa att vi måste börja åka hemåt nu, men nu är det sista dagarna i skolan, sen tar vi lov och då behöver man inte stressa sig hem på kvällarna och få barnens i sängs tidigt och upp till skolan på morgonen. Längtar.

Grattis Sergio!
Linslusen Bessa 😀

Så nöjd!

Somnade en stund hos kusin Fernando ♡


Farbror Oscar med baby Belle
Tack för en supermysig dag.

2 Kommentarer

  1. Vilka härliga bilder!! Alltså, Fernando är ju så larvigt snygg haha. Var bara tvungen att påpeka det, jag har tänkt på det varje gång 😉 Kram!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *