Header Image

My Baby Dolls

Hej! Satu heter jag, 35 år toppbloggare/influencer Min familj består av min man som är från Uruguay och våra åtta barn- Nicole 10 år, Vanessa 8 år, tvillingpojkarna Danilo & Jonathan 8 år (storasyster är 9 månader äldre) Olivia 5 år, Kevin 4 år, Celina 3 år Och Isabelle som föddes i oktober 2017. VÄLKOMNA in alla gamla och nya vänner! Tveka inte att lämna ett avtryck efter er <3 Det uppskattas! Vi finns också på INSTAGRAM: @mybabydolls KONTAKTA MIG: gonzalita@live.se ☆Mamma till 8 barn på 9 år☆

Photo Shoot!

Publicerad,

Hello allihopa!
Jag är precis hemkommen och ligger nu i ett varmt skum bad! Jag har varit ute på jobb. HaHaHa… Jag, syrran och Peter har varit i ”City Studio” och blivit fotade. Jag följde med för att ta bilder till Karolinas (syrrans) nya hemsida. Hoppas något av bilderna blev bra och kommer till användning. Det var reklam för några produkter som hon tar in från England som jag fotades för- ögonfrans förlängnings serum (it REALLY works!) Andres tycker att jag har fått fransar som en kossans :), men jag gillar långa ögonfransar. Vad tycker ni?? Imorgon skulle vi få en länk till bilderna så Karo skulle få välja vilka hon vill använda, ska bli spännande att se hur det blev!

Andres mår bättre idag, så han tyckte att jag kunde göra det här. Jonas kom över så det var inga problem med barnen, och dom la sig snällt också. Nicole var vaken en stund när jag kom hem, jag hörde henne ropa på mig från sängen, så jag gick ner och gosade med henne och hon berättade att hon varit jätte snäll, ätit buyllar och busat med Jonas hade hon gjort. Skönt att hon lugnade ner sig, för imorse hade hon fortfarande ”känkkäränkkä” på besök. Får riktigt dåligt samvete över att behöva höja rösten åt henne hela tiden… Mammas lilla docka! Hon testar verkligen hur långt hon kan gå med allt…. Blir bara less att jag som vuxen låter mig påverkas av hennes beteende och bli arg och höja rösten. Det är inte bara jag som påverkas, det är hela familjen som känner av den jobbiga stämningen. På det sättet var det bra att komma hemifrån själv lite, för jag kände att jag kom tillbaka med nya krafter.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *