Header Image

My Baby Dolls

Hej! Satu heter jag, 35 år toppbloggare/influencer Min familj består av min man som är från Uruguay och våra åtta barn- Nicole 10 år, Vanessa 8 år, tvillingpojkarna Danilo & Jonathan 8 år (storasyster är 9 månader äldre) Olivia 5 år, Kevin 4 år, Celina 3 år Och Isabelle som föddes i oktober 2017. VÄLKOMNA in alla gamla och nya vänner! Tveka inte att lämna ett avtryck efter er <3 Det uppskattas! Vi finns också på INSTAGRAM: @mybabydolls KONTAKTA MIG: gonzalita@live.se ☆Mamma till 8 barn på 9 år☆

Lördag!

Publicerad,

Shoo!
Idag har vi vart och hälsat på min morbror Lasse och kusin Jon i Skarpnäck.
Sen har vi bara hunnit handla och äta sen lunch, så grabbarnas vila fick skjutas upp lite.

Igårkväll monterade Andres upp Danilo och Jonathans sängar, och första natten gick super! Inte en enda gång har dom smitit iväg. I am amazed.
Jag hann dock inte möblera om i deras rum, förräns i dag- förmiddag. Jonathans möblering har jag inte börjat med ännu, det finns liksom inte så många alternativ till vad som kan funka, rummet är lite avlångt.
Det är den där klädbyrån som förstör mina planer hela tiden… Och det finns ingen annan plats för den än just i Jonathans rum.
Well, well, jag kommer nog på nånting.
Väntar tills han har vaknat innan jag går in och fixar ;-).

Spjälsängarna monterade jag ner igårkväll, nu ligger lilla bebisens spjälsäng under våran säng och väntar på den nya familjemedlemmen. Den andra sängen ska ner till källaren med några fler grejer som jag tagit fram.

Ute faller regnet och det skulle det göra ända till imorgon eftermiddag.
Mys-väder hemma med andra ord. Tända massa ljus och bara vara… Det har sin charm det också.

Här får ni en bild på Danilos rum, på kvällen kommer Jonathans rum också upp.

Ha det jätte bra och ta hand om varandra!:-*
Kramar/Satu

6 Kommentarer

  1. Karolina Nordling

    Va fint de blev!

  2. Måste vara drömsängen för en liten kille!

  3. De blev ju fint:) Förstår att dem är glada över sängarna , men var dem inte dyra? Hoppas järn värdet ser bra ut nästa vecka så du slipper ta dem i tablettform.
    kram

  4. Karolina Nordling

    Va fint de blev!

  5. Måste vara drömsängen för en liten kille!

  6. De blev ju fint:) Förstår att dem är glada över sängarna , men var dem inte dyra? Hoppas järn värdet ser bra ut nästa vecka så du slipper ta dem i tablettform.
    kram

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *