Header Image

My Baby Dolls

Hej! Satu heter jag, 35 år toppbloggare/influencer Min familj består av min man som är från Uruguay och våra åtta barn- Nicole 10 år, Vanessa 8 år, tvillingpojkarna Danilo & Jonathan 8 år (storasyster är 9 månader äldre) Olivia 5 år, Kevin 4 år, Celina 3 år Och Isabelle som föddes i oktober 2017. VÄLKOMNA in alla gamla och nya vänner! Tveka inte att lämna ett avtryck efter er <3 Det uppskattas! Vi finns också på INSTAGRAM: @mybabydolls KONTAKTA MIG: gonzalita@live.se ☆Mamma till 8 barn på 9 år☆

Im back!

Publicerad,

Hej!

Jag är tillbaka! Om än mycket segare och tröttare, men här sitter jag. F*n alltså vad man inte är tuff när man är sjuk alltså.
Jag har nog bara haft feber 2 gånger i mitt vuxna liv-
1: När jag precis hade fött Nicole. 2: Förra året när jag åkte på lunginflammation med diverse andra virus.
Jag får med andra ord aldrig feber. Fast jag är sjuk. Märkligt detta, men sant. Så jag trodde att jag var döende nu 😀 Så såg jag ut iaf. Idag är jag på benen, fast fortfarande öm i kroppen och energilös och ont i huvudet. Men ingen feber= så jag är på bättringsväg!
Ett hjärtligt tack för alla krya på dig hälsningar, ni är bäst! ♡

Jag har ingen matlust alls så jag får försöka tvinga i mig mat för att få energi och för att inte gå ner mer i vikt. Nu sitter jag här och äter päron och apelsin för att få i mig lite nyttiga vitaminer.

Jahop, vad är nytt?
Påsklovet är officiellt över och barnen är tillbaka till skolan och föris idag.

Hela helgen har barnen varit ute och lekt med grannbarnen, nu märker man att det är vår när alla barn syns ute igen, så härligt!
Bara i våran trapp bor det numera ca. 22 barn! Så bara det är ett helt gäng 😀
Igår morse gick barnen ut, var ute i några timmar, sen tog Andres de 5 äldsta barnen på bio och ut och äta och när dom kom tillbaka så drog dom ut igen och vi fick ropa in dem när det var dags för kvällsbad.

Nu sitter jag och överför lite bilder till datorn, så så länge bjuder jag på dessa två (innan grabbarna klippte sig)DSC00514
Alltid tätt kurade ihop.♡

triss i prinsar

Som ni har sett så har jag haft lite bloggare som fått gästblogga här hos mig.

Vi har haft ett litet samarbete och valt att sprida bloggkärlek sinsemellan. Det är så mycket otrevligheter på nätet där folk tror att det är ok att hata varandra och kasta skit- vi ville göra lite annorlunda och så tipsar vi samtidigt om nya bloggar att läsa och förhoppningsvis nya läsare som kikar in, det är alltid kul 😉

XOXO

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *