Header Image

My Baby Dolls

Hej! Satu heter jag, 35 år toppbloggare/influencer Min familj består av min man som är från Uruguay och våra åtta barn- Nicole 10 år, Vanessa 8 år, tvillingpojkarna Danilo & Jonathan 8 år (storasyster är 9 månader äldre) Olivia 5 år, Kevin 4 år, Celina 3 år Och Isabelle som föddes i oktober 2017. VÄLKOMNA in alla gamla och nya vänner! Tveka inte att lämna ett avtryck efter er <3 Det uppskattas! Vi finns också på INSTAGRAM: @mybabydolls KONTAKTA MIG: gonzalita@live.se ☆Mamma till 8 barn på 9 år☆

1 av 7 vinterskor- CHECK

Publicerad,

Babyshop Sorel (4)4Då är vi klara med 1 av 7 barns vinterskor.
Först ut var lilla Celina. hennes allra första vinterskor ♡

I samarbete med babyshop.se fick vi testa märket Sorel- och det är första gången vi testar just detta märke, men jag har läst och hört att dom ska vara riktigt bra. Lappen som hänger på skorna säger ganska mycket 😉
Skon är andas och är alltså vattentät. Den har b la extra värme med 25 mm bunden filt.
Den är klassad att klara av 25 minusgrader, vilket jag tycker är viktigt. jag har alltid hört att håller man huvudet och fötterna torra och varma så klarar man av kylan bra.

Det här är alltså Celinas första år som hon kan i snön. (Om det kommer nåt, haha)
Jag ser fram mycket utelek i snön och backen, det är viktigt att hon håller sina fötter varma.

Babyshop Sorel (10)

C
elina fick såklart testa dom och det var lite ovant 😉
babyshop sorel mybabydolls
Ni hittar skorna i en direktlänk till babyshop HÄR.Babyshop Sorel (5)5

Har ni något favoritmärke på just vinterskor?

6 Kommentarer

  1. Gud va söta :-)) Lite osäker bara om dom är lite klumpiga för min lilla tjej som är 13 mån och har gått i 2 mån…

  2. Tycker kuoma är de bästa! Iallafall här uppe i norr. ? Har sett på förskolan jag jobbat på att typ 80% av barna har kuoma. Gissa om det hänt nån gång att ungarna har gått hem med fel skor. ?

  3. Men det står ju inhandlat. De tolkar jag som ni själva betalat för skorna?

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *