♥ Vecka 28 + 0 ♥
Publicerad,
Hej! Satu heter jag, 35 år toppbloggare/influencer Min familj består av min man som är från Uruguay och våra åtta barn- Nicole 10 år, Vanessa 8 år, tvillingpojkarna Danilo & Jonathan 8 år (storasyster är 9 månader äldre) Olivia 5 år, Kevin 4 år, Celina 3 år Och Isabelle som föddes i oktober 2017. VÄLKOMNA in alla gamla och nya vänner! Tveka inte att lämna ett avtryck efter er <3 Det uppskattas! Vi finns också på INSTAGRAM: @mybabydolls KONTAKTA MIG: gonzalita@live.se ☆Mamma till 8 barn på 9 år☆
Lycka till!! Lille TORGNY mår nog toppen
Får jag bara fråga hur länge du bott i Sverige?
Oj så fin din bebis mage är =)
Du är så fin Satu. Älskar dig. Puss.♡
Hej
Tänkte bara fråga en sak.
Hur funkar det om man blir sjukskriven när man är gravid och har små barn hemma? Får pappan ta ut tillfällig föräldrapenning eller får han ta vanlig föräldrapenning?
Är i v 29 +1 idag (med nr 4), var på kontroll hos bm igår och bt var högt, det har det blivit i slutet av varje graviditet innan, fast inte så här tidigt. Med 3:an i v 36 och de andra runt v 38.
Så hoppas att det lagt sig till nästa v då jag ska på extra kontroll.
hoppas det gick bra för er i dag!
Maria
Haha! Torgny!
Ska bli spännande att se vad ni väljer för namn sen.
(och ja, jag har bytt blogg ;)) Kram på er!
Vad charmig du är
Vad fin du är.
Lycka till idag.
Hälsningar Trelleborg.
Fiin du är å bebbemagen med
Å så fin du är!
Grattis!! <3
va har du för gravid app? =)