Header Image

My Baby Dolls

Hej! Satu heter jag, 35 år toppbloggare/influencer Min familj består av min man som är från Uruguay och våra åtta barn- Nicole 10 år, Vanessa 8 år, tvillingpojkarna Danilo & Jonathan 8 år (storasyster är 9 månader äldre) Olivia 5 år, Kevin 4 år, Celina 3 år Och Isabelle som föddes i oktober 2017. VÄLKOMNA in alla gamla och nya vänner! Tveka inte att lämna ett avtryck efter er <3 Det uppskattas! Vi finns också på INSTAGRAM: @mybabydolls KONTAKTA MIG: gonzalita@live.se ☆Mamma till 8 barn på 9 år☆

☆ Hon som gjorde familjen komplett ☆

Publicerad,

Lucky#7 (2)
Det är den här lilla tjejen.
Hon som kom och tog allas hjärtan med storm, hon som gjorde familjen komplett.
Visst är det konstigt…  hur man känner att den här lilla personen kom just till vår familj och ändå känns det som att hon har varit en så självklar del av vårt liv för alltid?
Tiden går, det vet vi ju. Ibland för fort. Ibland inte alls. Den 1:a maj fyller våran Lucky#7  1 helt år. 1 år!
Kommer ni ihåg att hon kallades ”Lucky#7” i magen? Och även några veckor efter födseln då vi verkligen inte kom överens om namn? Vi har nog aldrig varit överens om något av barnens namn för den delen. 😀

Lucky#7 (1)IMG_1245

Ja men så fyller hon 1 år. Vad ska man köpa till en flicka som fyller 1 år som har allt och lite till?
Jag tänkte köpa lära-gå-skor och det är det enda jag kommit på. Skulle vilja köpa en sån där nalle som har hennes namn broderat på örat, som twinsen har. Det kan vara en mysig 1-årspresent.
Har ni tips så får ni gärna hojta till. 🙂

Men innan hennes kalas så fyller Danilo & Jonathan 6 (!!!) år den 8:e april, Kevin blir 2 år den 23:e april, sen blir Celina 1 år 1:a maj, Nicole 8 år den 30 maj, sen fyller jag i juni och även Vanessa fyller hela 7 år den 26:e juni.♡

Sen blir det ett hopp till september då A fyller år och Olivia fyller 4 i december. 😀 Massor med kalas framför oss! ♥
Mycket jobb, men kul också.
Jag har redan börjat skriva upp en lista på vad vi kan tänkas ge i present. ✿

3 Kommentarer

  1. Hej. Du hade ju jättebra idéer själv men kan tipsa om mini kånken ? funkar ju som present även till dom större barnen och är ju en superfin och bra ryggsäck till utflykter osv. Alla kånken har ju även ett sittunderlag i ett fack inne i väskan ?

  2. Mitt tips på present till ettåring är att göra en egen pekbok. Köpa en pekbok med luckor som går att lyfta på och där i klistra och tejpa in bilder på familjen. Alla mina barn har nog fått det i ettårspresent och det blir så poppis.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *